دسته بندی ها
منابع موتورخانه منابع موتورخانه
جستجوی پیشرفته
مرتب سازی بر اساس
جستجوی پیشرفته

محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است.

1   2   3   بعدی >>نمایش همه
انواع منابع آب گرم موتورخانه

در این مقاله به توضیح انواع منبع آب گرم موتورخانه می پردازیم، به طور کلی 2 نوع منبع آب گرم موتورخانه وجود دارد که عبارتند از : 1-منبع دوجداره  2- منبع کویل دار ، تفاوت بین این دو منبع در نحوه ی ساخت آن ها می باشد.

منبع دوجداره چیست؟

منبع دوجداره در واقع آبگرمکن غیرمستقیم  است که برای تامین آب گرم مصرفی موتورخانه های واحدهای صنعتی و ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. منبع دوجداره در حالت افقی ( خوابیده) و در ظرفیت های 300 الی 1500 لیتر ساخته می شوند. برای اینکه راندمان منبع بالا باشد باید این نکته را در نظر داشت که ظرفیت منبع دوجداره باید متناسب با ظرفیت حرارتی دیگ و مقدار آب گرم مصرفی واحدها باشد.

منبع دوجداره همانطور که از نامش پیداست از دو جداره ی استوانه ای شکل تشکیل شده است که جداره ی دوم، جداره ی اول را می پوشاند.طرز کار منبع دوجداره ی موتورخانه بدین صورت است که آب سرد ورودی به منبع از لوله کشی شهر، از پایین منبع وارد شده و پس از تبادل حرارت از قسمت بالای مخزن خارج می شود و آب سیستم گرمایشی از بالای مخزن وارد جداره ی دوم شده و مخالف جهت با آب مصرفی دوباره به بویلر باز می گردد. از نکات مهم در نصب و استفاده ی منبع دوجداره این است که : 1- در مقایسه با مبدل های صفحه ای از اتلاف حرارتی بیشتری برخوردار هستند. 2- با توجه به طراحی آن ها به صورت افقی، برای نصب به فضای بیشتری مورد نیاز است.

منبع کویل دار چیست؟

منابع کویل دار مخزنی هستند دارای بدنه ی گالوانیزه ی متشکل از یک کویل مسی ( لوله های U شکل) . دلیل استفاده از مس این است که بعد از طلا و نقره بهترین فلزی است که تبادل حرارتی بالاتری دارد. منابع کویلی برای مصارف صنعتی و تامین آب گرم مصرفی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. طرز کار منبع کویلی بدین صورت است که آب داغ به دست آمده از بویلرهای بخار، به وسیله ی پمپ های سیرکوله به داخل کویل های موجود در بدنه ی استوانه ای هدایت می شوند و سپس به وسیله شیرهای یک طرفه ی موجود در بدنه ی منبع، به درون مخزن می رود. تفاوت دمای بین مخزن و آب موجود در لوله ها سبب تبادل حرارت می شود بدین صورت که در اثر برخورد لوله ها با آب مخزن، دمای آن ها به بیش از 50 درجه سانتیگراد می رسد و در آخر توسط شیرهای خروجی برای مصرف آماده می شود.

مزایای منبع کویل دار نسبت به منبع دوجداره این است که به دلیل استفاده از کویل مسی ، تبادل حرارتی بهتر و بیشتری نسبت منبع دوجداره دارد. همچنین منبع کویل دار در زمان کمتری نسبت به منبع دوجداره، آب گرمایشی تولید می کند و نیز در ابعاد بزرگتری نسبت به منبع دوجداره ساخته می شود. در منابع کویلی در صورت خرابی لوله ها ، تعمیر و تعویض کویل به راحتی امکان پذیر است اما در منبع دوجداره به دلیل وجود دو جداره به صورت جوشی ، در صورت خرابی جدار زیری امکان تعمیر آن وجود ندارد.

انواع منبع کویل دار

منبع کویل دار با ظرفیت 200 الی 10000 لیتر در 2 نوع 1- منبع کویلی ایستاده و 2- منبع کویلی افقی  وجود دارد.

جهت استعلام قیمت و خرید منابع موتورخانه با ما تماس بگیرید.